Koronawirus - materiały informacyjno-edukacyjne

Artykuły

28 maja 2020

Nowe zasady od 6 czerwca

Od 6 czerwca nastąpi wznowienie działalności kin, teatrów, oper, baletów oraz basenów, siłowni, klubów fitness, sal zabaw i parków rozrywki.

Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

Więcej na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

Obraz może zawierać: tekst

28 maja 2020

Znoszenie kolejnych ograniczeń

Od 30 maja:

  • będziemy mogli zdjąć maseczki w przestrzeni otwartej jeśli zachowamy 2 metry odległości od innych.
  • możliwe będą zgromadzenia na powietrzu i koncerty plenerowe do 150 osób. Zniesiony zostanie limit osób w sklepach, na targu, poczcie, w restauracjach.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

 

Czytaj więcej o: Znoszenie kolejnych ograniczeń
11 maja 2020

Pytania i odpowiedzi

W związku ze sprzedażą żywności na wynos - czy można jeść na ulicy?

Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek. Aktualnie przepisy nie zabraniają prowadzenia działalności gastronomicznej „na wynos”, ale mając na uwadze, że koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, jedzenie posiłków kupionych na wynos powinno następować w domu.

 

10 maja 2020

Bądź odpowiedzialny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Można to robić za pomocą: maseczki, przyłbicy , odzieży lub jej części.

31 marca 2020

Błędny termin kwarantanny dla osób powracających z zagranicy

UWAGA

Wprowadzeniem  i modyfikacją  danych w systemie  EWP zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W przypadku pytań co do  błędów w kartach  lokalizacyjnych, mnależy kontaktować przez e-mail: wso@mazowieckie.pl   przesyłając wszystkie dokumenty potwierdzające błędne wskazanie na kwarantannę lub błędny termin kwarantanny. Dodatkowo do dyspozycji pozostaje numer telefonu: 22 695 66 01 lub 22 695 66 02.

Wydział Spraw Obywatelskich, jest właściwy do nanoszenia zmian w kartach lokalizacyjnych osób przekraczających granicę w woj. mazowieckim (czyli na lotnisku). Pozostałe osoby przekraczające granicę w innym województwie kierują swoje zapytania do Urzędu Wojewódzkiego właściwego województwa (tego, w którym przekroczyły granicę).