Strona główna

Najnowsze aktualności

16 stycznia 2019

WSZAWICA NIE ZMORA _FERII NIE POKONA!

Zbliża się okres ferii zimowych – czas wypoczynku waszych pociech niejednokrotnie związany z wyjazdami poza miejsce zamieszkania, gdzie kontakty z innymi dziećmi są bliskie i o choroby rozprzestrzeniające się poprzez bezpośredni kontakt głowy z głową jest szczególnie łatwo. Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołującą zmiany skórne na głowie człowieka.
Wszawica jako choroba pasożytnicza jest sezonowa. Oznacza to, że jej występowanie nasila się szczególnie po powrotach dzieci z ferii zimowych, letnich oraz innych form wypoczynku w trakcie roku szkolnego (obozy, kolonie). Dzieci wypuszczone spod twojej opieki nie zwracają uwagi na przestrzeganie zasad higieny stąd „choroba pożyczonej szczotki i czapki” zbiera swoje żniwo po powrocie do domu/szkoły.

Czytaj więcej o: WSZAWICA NIE ZMORA _FERII NIE POKONA!
10 stycznia 2019

Zima w mieście 2019

W związku z okresem wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży na terenie m. st. Warszawy w terminie 28.01.-08.02.2019r., Państwowy  Powiatowy Inspektor  Sanitarny w m.st. Warszawie wraz z pracownikami  Oddziału Promocji Zdrowia zapraszają do skorzystania ze spotkania z pracownikiem Inspekcji Sanitarnej z uczestnikami zimowego wypoczynku organizowanego w Placówkach Oświatowych, w ramach zajęć  „Bezpieczna Zima 2019”. 

Czytaj więcej o: Zima w mieście 2019