Wszawica

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

19 sierpnia 2019

WSZAWICA NIE ZMORA

Zbliża się okres rozpoczęcia nowego roku szkolnego – czas wypoczynku waszych pociech niejednokrotnie związany był z wyjazdami poza miejsce zamieszkania, gdzie kontakty z innymi dziećmi są bliskie i o choroby rozprzestrzeniające się poprzez bezpośredni kontakt głowy z głową jest szczególnie łatwo. Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołującą zmiany skórne na głowie człowieka.
Wszawica jako choroba pasożytnicza jest sezonowa. Oznacza to, że jej występowanie nasila się szczególnie po powrotach dzieci z ferii zimowych, letnich oraz innych form wypoczynku w trakcie roku szkolnego (obozy, kolonie). Dzieci wypuszczone spod twojej opieki nie zwracają uwagi na przestrzeganie zasad higieny stąd „choroba pożyczonej szczotki i czapki” zbiera swoje żniwo po powrocie do domu/szkoły.

Czytaj więcej o: WSZAWICA NIE ZMORA
Przejdź do - Czy wiesz że PEDIKULOZA to inaczej wszawica?
20 listopada 2017

Czy wiesz że PEDIKULOZA to inaczej wszawica?

To choroba pasożytnicza wywoływana przez wesz głowową. Występuje we wszystkich krajach świata. Do zarażenia dochodzi najczęściej w dużych skupiskach ludzi poprzez kontakt głowy z głową. Pierwszym sygnałem wskazującym na obecność wszawicy jest uporczywe swędzenie głowy.  Wszawicę można leczyć i przede wszystkim nie wolno piętnować osoby dotkniętej tą przypadłością.